Robia česť svojej trenérke aj nášmu SCVČ Laura

23. listopadu 2016 v 22:07
Pomaličky sa blíži koniec roka ale naši šachisti nezaháľali. Veď už od septembra sa na šachovom krúžku v SCVČ Laura v Dubnici nad Váhom, usilovne pripravovali na rôzne súťaže v šachu. Pravda iba tí, ktorí sa nebáli a ktorí majú už prvé šachové kroky za sebou

Prvý turnaj " Rytiera Podmanického " bol 23.10.2016 v Považskom Podhradí , ktorého sa mohli zúčastniť malí šachisti - začiatočníci do 10 rokov. Zúčastnili sa ho až piati naši šachisti z SCVČ Laura. A odniesli si všetci ceny podľa zásluhy.

3.11.2016 SZŠ Nová Dubnica uskutočnila turnaj pre základné školy a SCVČ, v ktorom môžem pochváliť všetky deti z Laury, lebo si odniesli veľa bodov, ale najlepšie obstála Emka Holečková, ktorá skončila zo všetkých detí na 2.mieste.

8.11.2016 sa skoro všetci naši šachisti z SCVČ Laura zúčastnili školských majstrovstiev základných škôl okresu Ilava, ktorý bol v ZŠ s MŠ CI/32 v Dubnici nad Váhom. S potešením sme zistili, že do kraja postúpili naši bývalí starší šachisti z SCVČ Laura a to 4 chlapci a dve dievčatá. Z kraja postúpila na MS ZŠ naša bývalá šachistka z Laury Marianna Holečková, to bude v Topoľčanoch na budúci mesiac.

12.novembra v rámci GPX šiesti šachisti z Laury sa zúčastnili Turnaja v Žiline, kde sa najlepšie umiestnila Emka Holečková, ktorá ako deväťročná získala prvé miesto v kategórii dievčat do 11.rokov. Peter Magdík a Janíková medzi 11 ročnými získali druhé miesta. Aj keď už do SCVŠ Laura nechodia, pokračujú v tom, čo sa tam naučili.

26.11.2016 je šachový turnaj GPX v Rajci s názvom šachový kráľ Rajca. Sú prihlásení piati naši šachisti z Laury, nuž im budeme držať palce. A na budúci mesiac náš čaká ešte súťaž družstiev Nesluša, Majstrovstvá Slovenska ZŠ a Mikulášsky turnaj v Považskej Bystrici.
Na záver ešte pár fotografií z Majstrovstiev okresu Ilava na ktorých sú naši Lauristi - šachisti