13. března 2018 v 14:15
Ako sa darilo našim šachistom posledný mesiac, popýtala sme sa ich trenérky p.Ľudmily Tomaníkovej :

" Za posledný mesiac sme sa zúčastnili dvoch súťaží GPX .
Nová Dubnica - Kolačín 4.2.2018
Novodubnický šachový turnaj započítavaný do seriálu turnajov GPX ako aj majstrovstva trenčianskeho kraja sa hral v dome kultúry v Kolačíne na 9 kôl v nedeľu 4.2.2018. Na prvý ročník to bola vynikajúca účasť - 92 detí. Nakoľko máme do Kolačína blízko, zo šachového krúžku SCVČ Laura sa súťaže zúčastnilo veľa detí. Medzi nimi boli aj začiatočníčky Farská Terezka, Rybanská Nina, a Poruban Andrej. Darilo sa im celkom dobre. Zvládli celých deväť kôl. Najlepšie z nich sa umiestnil Aďko Poruban. Dobre si počínali aj ďalší naši súťažiaci, ktorí už majú prvé súťaže dávno za sebou. A to bratia Smatanovci, Ema Holečková, Miško Molnár, Maťko Burian, Miško Triasak, Jankechová Janka a Maťko Zelenka. Danielka Čerepanová ako tradične získala v kategórii do 8 rokov 2 miesto.

Bojnice.21.2.2018.
Cez prázdniny si mnohé deti pestrili voľný šas šachovým turnajom v Bojniciach, ktorý sa uskutočnil dňa 21.2.2018. Aj tento turnaj je započítavaný do majstrovstva TN kraja.
Našej Danielke vyšla aj súťaž v Bojniciach. Vo svojej kategórii si vybojovala krásne 1. miesto - zlatú medailu.Nakoľko bola súťaž v Bojniciach cez pracovný deň, našich detí sa zúčastnilo pomerne málo - bratia Smatanovci a Danielka Čerepanová. "

Čo vaše plány do budúcnosti ?
" V mesiaci marci nás čakajú súťaže -10.3. Hlohovec, 17.3. Dubnica n/V a 24.3.2018 Žilina."